Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Brak jednego światła mijania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Brak jednego światła mijania

    Miałem kiedyś na Capri zabawną sytuację. Piłem sobie kawkę w portowej knajpce i poczułem "zew natury". Poszedłem zatem do ciemnoskórego barmana i wznosząc się na wyżyny kunsztu lingwistycznego zapytałem "łer ys tojlet". Na co usłyszałem czystą polszczyzną "po schodach na górę i w lewo". Mało nie padłem :lol:

    W Rzymie natomiast trafił się taki "kwiatek":




    A na poważnie - w hotelach angielski, w sklepach i restauracjach raczej też. Gorzej z przechodniami - tutaj nawet młodzi ludzie nie byli w stanie wytłumaczyć mi gdzie znaleźć korytko. Zostaje język gestów :wink:

  • #2
    [O2] Brak jednego światła mijania

    Witam,

    Od kilku dni nie świeci mi się lewe światło mijania (na tablicy świeci się kontrolka żarówki). Sprawdziłem żarówkę oraz bezpieczniki i wszystko jest ok. Wszystkie inne światła działają bez zarzutu. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem w O2?

    Na forum znalazłem podobny problem w O1 powiązany m.in. z włącznikiem świateł ale ani słowa o O2. Chyba że za mało wnikliwie szukałem...

    Octavia 2 Tour 2010 r. przebieg ok 45 k,

    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Re: Brak jednego światła mijania

      Zamieszczone przez mm_
      Witam,

      Na forum znalazłem podobny problem w O1 powiązany m.in. z włącznikiem świateł ale ani słowa O2. Chyba że za mało wnikliwie szukałem...

      Pozdrawiam
      W O2 zasilanie do lamp idzie ze sterownika centralnej elektryki a wyłącznik mu jedynie podaje sygnał. Jeżeli żarówkę tylko sprawdziłeś wizualnie, wymień na inną. Jeżeli nie pomoże, sprawdź styki we wtyczce do lampy i czy jakiś kabelek z niej nie uciekł.

      Komentarz


      • #4
        Żarówkę wymieniłem i nic nie pomogło. Styki we wtyczce lampy i kabelki też wyglądają ok.

        Komentarz


        • #5
          mm_, no to dziwne
          popsikaj kontaktem na wtyczkę
          i weź jeszcze jedną żarówkę
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            mm_, Jak nie pomoże to co koledzy napisali wyżej to pozostaje sprawdzić miernikiem czy jest napięcie na kostce przy reflektorze a jak tam nie będzie to przestrzelić kabel miedzy kostką reflektora a wtyczką w CECM 09 kostka czarna A pin 11 no i jak już do tego dojdziesz to sprawdzić bezpośrednio czy jest wyjście napięcia z CECM bezpośrednio na tym pinie .
            Jeżeli w 100% masz wyeliminowaną żarówkę to zacznij od sprawdzenia połączenia w kostkach w reflektorze bo masz tam dwie jedna zaraz przy żarówce a druga na połączeniu reflektora z wiązką ( sprawdź przejście między tymi dwiema kostkami ) może tu masz przerwę .

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Wojtenio
              pozostaje sprawdzić miernikiem czy jest napięcie na kostce przy reflektorze
              Zamieszczone przez Wojtenio
              czy jest wyjście napięcia z CECM bezpośrednio na tym pinie
              ciężko będzie, bo przy braku obciążenia zasilanie jest wyłączane przez CE
              musi szybciutko sprawdzać zraz po włączeniu zapłonu
              jest na to około sekundy
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • #8
                Dzięki za rady. W tygodniu udam się jednak z tym problemem do elektryka. Dam znać jak się uda rozwiązać problem.

                Komentarz


                • #9
                  Hej, poradziłeś sobie z tym problemem? Daj znać co to było...

                  Komentarz


                  • #10
                    W mojej octavi wczoraj pojawił się identyczny problem. Zgaśnięciu reflektora towarzyszył brak świateł przeciwmgielnych. Na jednym oku przejechałem 100km i nic. Jednak usterka sama zniknęła w między czasie dwa razy. Przy drugim podejściu "na zimno" kręciłem włącznikiem świateł. Włączyłem stacyjkę i sygnalizacja awarii świateł byłą aktywna. Włączyłem silnik i światła przeciwmgielne, wyszedłem sprawdzić świecenie ... świeciły się, zapaliło się również światło mijania, zniknęła sygnalizacja awarii, zapaliła się sygnalizacja światła przeciwmgielnych i zniknął komunikat "front left dipped beam defective".
                    Co dalej z tym zrobić? Jutro kobieta pojedzie w trasę i może być to samo.

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X